Funkcjonariusze SG zatrzymali na przejściu granicznym w Medyce kolejny fałszywy dowód rejestracyjny. Tym razem, łudząco przypominający oryginalny dokument, przedstawił do kontroli obywatel Ukrainy.

37-letni obywatel Ukrainy zgłosił się (7 sierpnia) do odprawy granicznej na wjazd do Polski w Medyce. Do kontroli okazał m.in. ukraiński dowód rejestracyjny pojazdu marki Renault, którym kierował.

W trakcie analizy dokumentu strażnicy graniczni zakwestionowali jego autentyczność. Podczas szczegółowego badania funkcjonariusze szybko ustalili, że dokument jest w całości podrobiony.

Ujawniony dowód rejestracyjny został zatrzymany i wraz z kierowcą przekazany funkcjonariuszom Policji.

 

Zatrzymany dowód rejestracyjny to już 82. tego typu fałszywy dokument, ujawniony w bieżącym roku przez Straż Graniczną na podkarpackich przejściach granicznych. Prawie połowa została ujawniona na przejściu granicznym w Medyce. Ze statystyk wynika, że 24 z wszystkich ujawnionych dowodów rejestracyjnych była w całości podrobiona na wzór oryginalnych.  Zdecydowana większość, bo ponad 50 była przerobiona, m.in. poprzez umieszczenie fałszywych wpisów potwierdzających ważność badań technicznych oraz informacji dotyczących właścicieli pojazdów.

autor: http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here